Bacak Yapınıza Göre Çorap Kombinleri

Paylaş
 


Bayanların yaşamı erkekler kadar kolay değildir maalesef ki. Bu zorluklardan biri de giyimde karşılarına çıkmaktadır. Bayanların hayatı sadece pantolon, gömlek, t-shirt gibi objeler ile sınırlı değildir. Elbise, etek, bluz, şort, gömlek, iç giyim ürünleri, ince çorap, kalın çorap vs. vs. olarak uzar gider.

Bayanların kıyafetleri aksesuarlarını ele almak çok detay ister biz şimdilik bu içeriğimiz de elbiseye uygun çorap seçimlerinden söz etmek istedik.

Çorap seçimleri elbisenin tasarımına, kumaş tipine göre değişmektedir.

Kışın giyilecek bir elbise ise çorap tercihi olarak opak seçimi yapmak en doğru karar olacaktır. Eğer kış ta olsa giyeceğiniz elbise zarif bir elbise ise ince siyah çorap tercih edebilirsiniz.

Yazın giyilecek bir elbise ise çorap giymemek en doğru karar olacaktır ama bu karar bacaklarınızın pürüzsüz olması ile doğru orantıda’dır.

Eğer bacak yapınızı ve renk tonunu beğenmiyorsanız elbisenin rengi ne olursa olsun ince ten rengi çorapları tercih etmeniz gerekiyor. Ten rengi çorap tercih ederken renk tonunuz sizin bacaklarınızın renk tonunda bir tık koyusu olması gerekmektedir eğer fazla koyu veya fazla açık renk tercih ederseniz bacaklarınızı yapay gösterecektir.

Elbiseniz likralı bir kumaştan tasarlanmış ve sizin çok az da olsa göbeğiniz varsa göbek kısmı korseli olan çorap ideal bir seçim olacaktır ve sizi kusursuz gösterecektir.

Sırt dekoltesi bel hizasına kadar inen bir elbise giyecekseniz iki parçadan oluşan uzun çorap tercih etmelisiniz.

Elbisenizin altında çorap tercih ederken ayakkabı tasarımı da çok önemlidir. Eğer kapalı ayakkabı seçimi yapacaksanız çorap standart modelde olabilir. Eğer burnu açık bir ayakkabı olacaksa çorap firmalarının yeni ürün olarak kullanıcılara sunduğu parmak uçları açık çoraplardan tercih etmeniz gerekmektedir.

Bu yazı 40 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Karatay Diyeti