Elbiseye Göre Bileklik Uyumu

Paylaş
 


Elbise kombinlerinde tercih ettiğiniz bileklik modelleri elbisenin özellikle kol yapısına göre seçilmelidir.Elbisenizin kolsuz bir tasarımdan oluşmakta ise bileklik tercihinizi, geniş gösterişli bileziklerden yana kullanabilirsiniz.

Ama gösterişli bileklik seçimi sadece elbisenin kol tip ile sınırlandırılmıyor bu özelliklerin içinde elbisenin kumaş yapısı ve tasarımı da çok önemli.

Her zaman sözünü ettiğimiz gibi abiye elbiselerde özellikle payetler çok fazla kullanılmaktadır. Kombinin payetli bir elbiseden oluşmakta ise bilekliğiniz kesinlikle taşlı olmamalı! Elbiseniz görünümünüzde ışıltılar oluşturacağından dolayı bilekliğinizin göz yormaması açısında taşsız olması gerekmektedir.

Uzun kollu elbiselerde stilistler genellikle bileklik tercih edilmemesinin doğru olduğunu düşünmektedir. Siz tercih etmek istiyorsanız eğer bilekliğiniz şahmaran adı verilen elinizin üzerinden geçen şık ve hoş görünüme sahip modelden rahatlıkla oluşabilir.

Yarım ve kısa kollu elbiselerde gösterişten ve abartıdan kesinlikle uzak durmalısınız ince ve sade bileklik kombininiz için en ideal seçimler arasında yer alacaktır.

Elbiselerin kol uzunluklarının yanı sıra kumaş seçimi de bir o kadar önemlidir!

Kadife kumaştan tasarlanan elbiselerde taşlı aksesuarlar sizi çok şık bir görünüme kavuşturacaktır.

Saten ve ipek kumaşlar taşlı aksesuarların en çok uyum sağladığı tasarımları bizlerle buluşturmaktadır.

Siyah renk ipek veya saten kumaştan kolsuz elbise tercih ederseniz eğer dilediğiniz bilekliği kullanmakta özgürsünüz. İsterseniz geniş, taşlı ve gösterişli bilezik isterse sade şık bir bileklik tercih etmeniz size hatalı görünümün dışına taşıyacaktır.

Taşlı aksesuarların renkleri beyaz ile sınırlı kalmamaktadır. Özellikle 2013 yılının moda rengi olan bordo’dan örnek vermek istersek; bileklik başta olmak üzere diğer aksesuarlarınızın da altın rengi metal üzerinde yeşil taş sizi farklı ve dikkat çekici bir görünüme kavuşturacak.

Geniş bileklikler de özellikle altın ve gümüş rengi 2013 yılı modası içinde yer almaktadır.

Bu yazı 27 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Karatay Diyeti