Elbiseye Göre Kolye Uyumu

Paylaş
 


Kolye aksesuar olarak birçok kıyafet ile kullanılabilir… Ama en uyumlu olduğu kıyafet türü elbisedir.

Elbisenizde tercih edeceğiniz kolye birçok ayrıntıya göre değişmektedir. Bu ayrıntılardan elbisenin modeli ve tip çok önemlidir. Bu önemli ayrıntılardan biri de boyun yapınızdır. Kısa ve kalın boyunlu bayanlar her kolye modelini tercih etmemeli aksi durumda bazı kolyeler boynunuza göre dar olup hoş olmayan görünüm yansıtacaktır.

Tercih edebileceğiniz kolye ve elbise uyumlarına dikkat çekmek istersek;

Öncelikle elbiseniz boğazlı yaka tipinde ise sıradan kolye tercih etmemeniz en doğru seçim olacaktır. Farklı tasarıma sahip göğüs hizası veya altına kadar uzanan ince zincirden oluşmayan kolye, boğazlı yaka elbisenizde en hoş görünümü yansıtacaktır.

V yakalı elbise tasarımında ince zincirli sade uçlu kolye tercih ederseniz, kolyenizde V şeklinde görünerek yakanız ile uyumlu olacaktır.

Ayrıca V yakalı elbisede son günlerin modası olan yaka kolyeleri de rahatlıkla tercihleriniz arasına alabilirsiniz.

Kayık yakalı dekolteli elbiseler de 2013 modası objeleri içinde yer alan tasma kolye modelini tercih etmeniz sizin farklı ve hoş görünmenize yardımcı olacaktır.

Siyah renk sade bir elbisenin üzerine bronz ve aynı zamanda gösterişli, renkli taşlı kolye ve takımı sizin çok hoş ve çekici görünmenizi sağlayacaktır.

Birçok ünlü ödül törenlerinde sıkça gördüğümüz payetli, pırıltılı elbiselerde boynun boş olması elbisenin göz yormaması açısındandır. Ama siz boynunuz boş kalmasını istemiyorsanız gösterişli elbiseniz ile mutlaka sade zincir ve küçük uçlu kolye tercih etmeniz gerekmektedir.

Straplez elbiseler kolye seçimleri için en uyumlu elbise modelidir. Straplez elbise saten, ipek, tafta gibi işlemesiz düz kumaştan oluşuyorsa kolye seçiminde kesinlikle özgür olabilirsiniz. Straplez elbisenin kumaşına da dikkat ettiyseniz kolyenizin seçimi tamamen zevkinize kalmaktadır.

Bu yazı 49 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Karatay Diyeti