Esmer Tene Makyaj Nasıl Yapılır

Paylaş
 


Makyaj yapmak bayanlar için en güzel dakikalardan biri demektir. Neredeyse tüm bayanlar makyaj yapmayı sever ama doğru makyajı yapabiliyorlar mı bundan emin değiller. Makyajın saç ve ten rengine göre uyumlu olması gerekir ki hem gözü yormasın hemde yapay bir görünüm oluşturmaması için. Esmer tenli ve koyu renk saçlı bayanlar makyaj konusunda çok şanslılar zaten renkli bir cilt tonuna sahip oldukları için kirpiklerini de kaşlarını da boyamalarına gerek yoktur. Ama yine de esmer bir bayanda olsa kendini mutlu hissetmek için makyaj yapmayı tercih eder.

Esmerseniz ve makyaj yapmayı seviyorsanız esmerlere özel makyaj detaylarını iyi incelemeniz gerekiyor. Öncelikle esmer tenli ve koyu renk saçlı bir bayanın gözlerine yoğun siyah makyaj yapmaması gerekiyor bu yüzü çok yoğun ve hoş olmayan bir görünüme sürükler.

Makyajda baz hazırlık olarak kullanılan fondötenin ten renginiz ile kesinlikle tamamen aynı renk tonunda olması gerekiyor aksi durumda bir ton açığı da, bir ton koyusu da sizi yapay bir görünüme sokacaktır. Esmer bayanlara özellikle transparan fondötenleri öneriyoruz çünkü transparan fondötenler cilt rengine göre uyum sağlamaktadır.

Allık konusuna değinmek istersek; kesinlikle pembe tonlarını kullanmamalısınız pembe tonlar sizin teniniz ile doğru orantıda bir renk tonu değildir. Allık olarak elmacık kemiklerinize bronz görünüm kazandıran hafif pırıltılı bronz allıkları tercih ederseniz doğru bir seçim olacaktır.

Esmer bayanlar birde mavi göz rengine sahip bir bayansanız sizin için doğru göz farı renkleri zümrüt yeşili, mürdüm rengi, ve koyu kahverengi tonları gözlerini hoş göstermeye yardımcı olacaktır. Mavi renk far kesinlikle tercih etmemelisiniz, mavi far gözlerinizde silik bir görünümüne neden olacaktır.

Bu yazı 58 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Karatay Diyeti