Josh Holloway Kimdir Fotografları

Paylaş
 Josh Holloway (d. 20 Temmuz 1969, San Jose, Kaliforniya), en çok Amerikan ABC televizyonunun Emmy ödüllü TV dizisi Lost’taki Sawyer rolü ile tanınan aktör ve modeldir.
Josh Holloway’in kariyer tutkusu onu Los Angeles’a taşıdı ve “Doctor Benny” isimli komedide rol aldı. Bu rolü daha büyük roller izledi : Mi Amigo, Moving August, Cold Heart isimli filmlerde rol aldı. Bu rollerden sonra yapımcıların dikkatlerini çekerek başka filmlerde ve dizilerde de rol aldı. Sonunda ona en çok ün kazandıran rol olan Lost dizisindeki Sawyer rolünü aldı. Holloway’in hobileri yelken, snowboard, dövüş sanatları, motokros ve gitar çalmaktır. Ayrıca Channel 4 adlı bir İngiliz kanalına ;”Bira içmeyi çok seviyorum. Hatta insanlığın yaptığı en önemli icat desile alkoldür.” demiştir. Holloway uzun zamandır birlikte olduğu sevgilisi Yessica ile evlenmiştir.

12 Ekim 2005 sabahı josh Holloway ve eşi Yessica evinde uyuyorken aniden evlerine giren bir hırsız tarafından silah tehdidi ile uyandırıldı. Hırsız, evde bulunan bir miktar parayı, kredi kartlarını alıp çifte ait olan Mercedes marka lüks otmobille evden uzaklaştı. Araba kısa süre sonra bulunsa da hırsız gerisinde bir kanıt bırakmadığı için yakalanamadı.

2006 yazında ,genç kızların kendilerini korumayı öğrendiği bir programın tanıtımında yer aldı. 2005 yılında People dergisi tarafından derlenen “Dünyanın En Güzel 50 İnsanı” listesinde yer aldı. 2006 yılında İngiltere’deki “OK!” dergisinde dünyanın en seksi adamları arasında 17. sırada yer aldı. 2007 yılında Davidoff’un “Cool Water” isimli kokusunun yeni yüzü olarak seçildi.

9 Nisan 2009 tarihinde Hawai’de Java adlı kızı dünyaya geldi.

Filmografi

Film
Yıl Film Rol Notlar
2001 Cold Heart Sean
2002 Moving August Loren Carol
Mi Amigo Younger Pal
My Daughter’s Tears İsmi geçmiyor
Sabretooth Trent Parks
2003 Doctor Benny Pheb
2006 Just Yell Fire Kendisi Bağımsız film
2007 Whisper Max Truemont
2009 Stay Cool Wino
Televizyon
Yıl Film Rol Notlar
1999 Angel Goog Looking Guy 1 bölüm ‘City of…’
2001 Walker, Texas Ranger Ben Wiley 1 bölüm ‘Medieval crimes’
2003 CSI: Crime Scene Investigation Kenny Richmond 1 bölüm ‘Assume Nothing’
The Lyon’s Den Lana’s Toyboy 1 bölüm ‘Separation Anxiety’
2004 NCIS Sheriff 1 bölüm ‘My Other Left Foot’
Good Girls Don’t Eric 1 bölüm ‘Addicted to Love’
2004–2010 Lost James “Sawyer” Ford
josh holloway ve eşi yessica holloway


Bu yazı 40 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Karatay Diyeti