Küpe Kıyafet Uyumları

Paylaş
 


Elbise, bayanların özel ve önemli zamanlarda tercih ettiği kıyafet türüdür. Eğer kombininizde kusursuzluk yaratmak istiyorsanız elbiseniz ile birlikte diğer detaylara da dikkat etmeniz çok önemli.

Bir elbise kombininde en önemli detaylar arasında elbise ve çantadan sonra özellikle üst bölümde yer alan aksesuar göze çarpmaktadır.

Tercih ettiğiniz elbisenin boğazı kapalı ise küpenizin kesinlikle sade tasarımlı ağırlıklı olarak top küpeden oluşması gerekmektedir.

V yaka modelinden oluşan dekolteli bir elbise tercih ettiyseniz küpenizi elbisenize dokunmayan halka küpe modelinden yana kullanmanız gerekmektedir.

Eğer elbiseniz kayık yaka modelinden oluşuyor ve omzunuzun tamamı veya bir kısmı açıkta kalıyorsa küpenizin omuzunuza dokunacak uzunlukta olması doğru bir tercih olacaktır.

Nasıl bir uzun küpe olmalı diye düşünüyorsanız uzun küpeler zincir halinde omzunuza düşen ve avize küpeler olarak ayrılmaktadır.

Yaka tipinin yanı sıra elbisenizin kumaşı ve tasarımı da çok önemli! Payetli abiye bir elbise tercih ettiyseniz küpenizin çok fazla pırıltılı taşlardan oluşmaması gerekmektedir. Sade elbisenizde ise sıkıcılık yaratmamak için özellikle pırıltılı kullanmalısınız.

Bu yazı 29 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Karatay Diyeti