Mont ve Trençkot Kombin Uyumları

Paylaş
 


Mont kış aylarının mecburi olarak tercih edilen bir kıyafet türüdür. Sonbahardan başlarız montu giymeye yaz gelene kadar ilk bahar dahil giyeriz. Tabi kış montunu bahar aylarında kesinlikle giymiyoruz aksi durumda sıcaklayıp çıkarmak zorunda kalırsınız bu da sizi fark etmeden hasta edebilir.

Bahar aylarında en çok tercih edilen mont türü şüphesiz ki trençkotlar’dır. Trençkot modası ülkemize son bir kaç yıldır hızlı bir giriş yaptı. Genellikle uzun tercih edilen trençkotların açık renk tonları daha fazla satıldığı butik sahipleri tarafından doğrulandı. Tabi ben açık renk kullanamam sürekli kirlenir ve sürekli temizlenir veya yıkanırsa yıpranır diyorsanız koyu renkleri de özgürce seçebilirsiniz.

Trençkotlar elbiseler ile tercih edildiğinde çok hoş durabiliyor altından opak görünmesi ve bootie ayakkabıların şıklığı trençkot modasına ayrı bir hava katıyor.

Kışın tercih edilen mont türü’de hepimizin bildiği gibi en şık görünen kabanlar’dır. Çok farklı şık tasarımlar ile bütünleştirilen kabanların her rengi bayanlar için ilgi odağı. Kışın beyaz giyilmez denilir ama kabanlarda en fazla kullanılan renk krem rengidir. Sanırım bayanlar giydikleri siyah çorap, siyah ayakkabıların dışında göz alıcı bir renk katmak için krem rengini tercih ediyor.

Bunların dışında günlük yaşantınızda spor giyinip yürüyüşler yapıyorsanız en ideal mont tabi ki şişme montlar. Sıcak tutması ve rüzgarı geçirmemesi açısında yürüyüş yapanların hiç tereddüt etmeden tercih ettiği montlar 2013 yılında da spor giyim mağazası vitrinlerinde yerini alıyor.

Şişme içi pamuklu rüzgar geçirmeyen montların uzunları çok sık kullanılmakta ama biz estetik açıdan çok zarif durduğunu düşünmüyoruz. Bu yüzden altınızda ki eşofman da rüzgar geçirmeyen bir model tercih ederseniz montun uzun olmasına gerek yok.

Bu yazı 25 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Karatay Diyeti