Sarışınlar Nasıl Makyaj Yapmalı

Paylaş
 


Makyaj yapmak güzel eğlenceli kendinizi iyi hissedeceğiniz bir şeydir. Ama kumral’da olsanız esmer’de sarışın’da her tene göre bir makyaj kuralları vardır.

Makyaj yapmak için ilk olarak hazır etmeniz gereken ürün fondöten. Fondöten’in renk seçimi için dikkat etmeniz gereken nokta ürün alırken elinizde rengini denemeyin. Çünkü elinizin renk tonu yüzünüzden en az 1 ton daha koyudur bu da fondöten seçiminizde sizi yanılgıya sürükleyebilir.

Tenine ve saç rengine uygun doğru renk makyaj ürünlerini seçerseniz sizi kusursuz bir görünüme sürükler çünkü sarışın bayanlara uymayacak renk tonu neredeyse hiç yok.

Fakat makyajınızı yaparken yinede size en çok yakışacak tonlara dikkat ederseniz solgun görünümün dışına çıkabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken renk tonları kahve ve altın renkler… Işıltılı kahveler ve altın pırıltısında ki renk tonları sarışın bayanlarda kusursuz görünüm sağlıyor.

Saçlarınız platin sarısı renginde ise gri tonları da sizinle uyum sağlayacaktır. Far makyajınızdan sonra kirpiklerinize maskara sürmeyi kesinlikle unutmayın! Çünkü sarışın bayanlarda kirpik renkleri de sarı tonlarından olduğundan dolayı kirpikleri vurgulamak için maskaraya ihtiyaç var.

Elmacık kemiklerinize allık uygulamak istiyorsanız allığın hafif bir renk tonlarında olması sizi daha doğal gösterecektir.

Dudaklarınızda hangi renk tonunu seçerseniz sizi sarışın olduğunuzdan dolayı dikkat gösterecektir zaten. Günlük yaşantınızda muhakkak doğal tonlarda parlatıcı özellikte rujlar kullanmalısınız. Gece özel bir davete gidecek iseniz kırmızı veya fuşya renk sizin için ideal olacaktır.

Bu yazı 31 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Karatay Diyeti