Takma Kirpik Nasıl Takılır ?

Paylaş
 

 Takma kirpikler mükemmel kirpiklere ulaşma konusunda en pratik olan ve en çok tercih edilen yöntemdir. Göz makyajını tamamlama konusunda en büyük yardımcınız olan ve bakışlarınıza anlam ya da derinlik kazandıran bu kozmetik ürünlerin nasıl uygulandığını merak ediyorsanız, yazımızın devamını mutlaka incelemelisiniz.

Takma kirpikleri uygulayabilmek için gereken malzemeler aslında çok basittir. Yalnızca kirpik yapıştırıcısı, takma kirpik cımbızı (eğer yoksa normal cımbız da işinizi görecektir) ve son olarak takma kirpik. Uygulama aşamasına geçmeden önce takma kirpik yapıştırıcısı konusunda özen göstermeniz gerektiğini hatırlatalım. Zira göz ile direk temas kuran bir ürün olduğu için kaliteli olmasına önem veriniz. Bu noktada en çok tercih edilen ürün olan ‘duo kirpik yapıştırıcısını’ önerebiliriz. Takma kirpikleri takmadan önce göz makyajınızı mutlaka tamamlamış olmanız gerekmektedir. Gerekli olan aşamaları yaptıktan ve makyajınızı tamamladıktan sonra ilk önce duo yapıştırıcı ince bir tabaka halinde takma kirpiğin tabanına uygulayın.

Ardından yaklaşık 30 saniye süre ile yapışkanlığın artması ve daha iyi yapışması için bekleyin. Bu süre zarfında takma kirpiği her iki ucundan tutarak yavaş yavaş bükmeye başlayın. Bu aşama yapıştırırken kolaylık sağlanması açısından oldukça önemlidir. Son olarak takma kirpiği göz hizanızda tutarak kendi kirpik diplerinize oturtun ve bastırarak iyice yapışmasını sağlayın. Daha verimli bir yapıştırma sağlamak amacı ile takma kirpiği bir ucundan bir ucuna doğru sürekli nazik hareketler ile bastırın. Takma kirpiklerinizdeki yapıştırıcılar ilk başta süt renginde olabilir ancak endişelenmeyin. Çünkü zamanla bu renk şeffaflaşacak ve doğal bir görünüm alacaktır.

Bu yazı 59 kere okundu.
Etiketler:
makyaj takma kirpik
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Karatay Diyeti