Tene Göre Makyaj Seçimi

Paylaş
 


“Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır” sloganını hepiniz çok iyi biliyorsunuz peki ya sizde aynı düşüncede misiniz?

Biz aslında doğal güzellik taraftarıyız ama bazı durumlarda kadınların kendini psikolojik açıdan mutlu hissetmesi için makyaj gerekli olabiliyor.

Makyaj yapmanın bir çok amacı var birincisi ciltte ki kusurları kapatmaktan başlar sonrasında ise yüze renk gelmesi açısında renkli makyajlar yapılır.

Makyaj yapmak bir çok bayanın görüşüne göre basit bir şeydir… Yüze kapatıcı fondöten ve pudra sürülür ardından gözlere kalem ve far, kirpiklere maskara yanaklara allık en sonunda da ruj sürülür işlem bitti denilir.

Pekala bu makyajı yaparken cilt tipiniz hakkında bilgi sahibi misiniz? İlk olarak sürdüğünüz kapatıcı ve fondöteni tercih ederken cildinizin yağlı mı yoksa kuru mu olmasına dikkat etmelisiniz.

Yağlı ise kuru ağırlıklı olarak toz veya yağı azaltılmış sürüldüğü anda kuru görünüm oluşturan likit fondöten seçmelisiniz.

Kuru ise özellikle cildinize ve sağlığınıza uygun yağlardan desteklenmiş likit fondötenlerden başkasını kesinlikle tercih etmemelisiniz aksi durumda kuru ve toz fondötenler cildinizi daha da kurutur pul pul olmasına neden olur. Gelelim göz kalemi ve maskaraya… Eğer gözleriniz iri yapılı ise göz kalemini kesinlikle dışarıya sürmemelisiniz! Maskara konusunda kısa bir fikir olarak kesinlikle gün içinde göz makyajınızı silip tekrar yenileyerek maskarayı sürmelisiniz. Maskara yapısı itibarı ile hangi marka olursa olsun uzun süre kirpikte kaldığında havada ki tozların üzerine yapışmasından dolayı taze görünümünü yitirir ve hoş olmayan görünüme neden olur.

Ruj olarak ta dudak dudak yapınız ince ise likit rujları tercih etmeyip stick ruju dudak kalemi yardımı ile kullanmalısınız.

Dudaklarınız dolgun ve kalın ise özellikle dikkat çekmeyen renkler ve ağırlıklı olarak likit ruj kullanmanız sizi zarif görünüme kavuşturur.

Bu yazı 27 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Karatay Diyeti