Uzun Elbise Tercihleri

Paylaş
 


Elbise bir bayanın en özel kıyafetidir. Günlük yaşantıda rahat olmak adına pantolon vb. kıyafetler giyilebilir ama özel zamanlarda elbiseden vazgeçilmez. Elbise giymeyi her bayan tercih eder ama elbisenin tasarımı etek boyu yaşantıya, tarzına göre değişmektedir.

Elbise seçiminde detaylar ve vücut yapısı çok önemlidir. Eğer uzun elbise tercih etmeyi düşünüyorsanız elbisenin tipine göre vücudunuzun da uyum sağlaması gerekiyor.

Örnek olarak balık model uzun bir elbise tercih edecekseniz vücut yapınızın düz ve belinizin kalın olmaması gerekir. Balık elbise tercih etmek için adeta bir kum saati vücut yapısında olmasınız ki kusursuz görünmelisiniz.

Eğer hafif göbekli bir vücudunuz var ise mutlaka göğüsten bollaşan uzun elbiseleri tercih etmelisiniz.

Uzun elbiselerde vücut yapısının yanı sıra bacak uzunluğunuz da çok önemli. Eğer kısa boylu iseniz kesinlikle uzun elbise giymemelisiniz aksi durumda sizi kesinlikle hoş göstermeyecektir.

Kısa boylu olsanız’da uzun elbise giymek zorundaysanız elbisenin straplez ve dar olması gerekmektedir vücudunuzun sadece bir elbiseden ibaret olmadığını göstermek için.

Uzun elbiseyi bir kır düğününde giymek istiyorsanız kesinlikle eteğinin kuyruksuz ve boyunun ayakkabı altında olmaması gerekiyor. Ayrıca kır düğününde uzun elbise olarak kesinlikle pırıltılı abiyeler tercih etmemelisiniz. Kır düğünü ortamında tercih edeceğiniz elbise hafif şifon kumaştan tasarlanmış olması gerekmektedir. Desen tercihi olarak da yaz aylarının en çok tercihi olan floral desenler ortama uyum sağlamada önemli bir seçim olacaktır.

Kapalı balo salonu gibi bir mekanda giyeceğiniz uzun elbisenin özellikle mekanın ağırlığını taşıması gerekmektedir. Bu durumda şık bir abiye pırıltılı detaylar gecenin ışıltısına ışıltı katacaktır. Zemini düz bir mekanda kuyruklu uzun elbise de rahatlıkla tercih edebilirsiniz tabi ki geri dönüşlerinizde dikkat etmelisiniz.

Bu yazı 33 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir

Karatay Diyeti