Vücut Yapınıza Göre Mini Elbiseler

Paylaş
 


Mini elbiseler her bayanın hayran olduğu kıyafetler arasında yer alıyor. Bazılarına göre mini elbise giymek cesaret ister bazılarının ise vazgeçilmezleri arasındadır. Mini elbise giymeyi seviyor veya hayal ediyorsanız düşünmeniz gereken en önemli unsur vücut tipiniz.

Uzun boylu iseniz mini elbiselerden dizin çok üzerinde ki maxi mini boyları tercih etmek sizi olduğunuzda daha uzun ve hoş olmayan bir görünümde oluşturacaktır. Dizin hafif üzerinde ki elbiseler bacaklarınızın uzun olmasından dolayı zaten mini görünecek ve vücudunuzda zarifliğin simgesi olacaktır.

Birçok uzun boylu bayan mini eteklerin kısa boylulara özel olduğunu düşünüp üzülmekte… Aslında haksız da sayılmazlar nasıl ki uzun elbiseler kısa boylu bayanlarda hoş durmuyorsa, mini elbiselerde uzun boylu bayanlarda hoş durmuyor.

Boyunuz kısa ise ve minyon bir fiziğiniz varsa mini elbiseler sizler için ideal. Mini elbiselerde boy ölçülerinin yanı sıra beden ölçüleri de çok önemli bir unsurdur. Boyunuz kısa da olsa bacaklarınız kalın ise mini etekli elbiseyi sadece siyah renk olarak tercih edip siyah opak çorap ile giymelisiniz aksi durumda elbiseden ziyade bacaklarınız dikkat çekecektir bu da sizin için hoş olmayacaktır.

Boy ve bacak yapısının dışında diğer unsurda basen ölçüleriniz… Basenleriniz standartların dışında geniş görünüme sahip ise tercih edeceğiniz mini elbisenin dar olmamasına özen gösterin. Kemer bölgesinin altında genişleyen pileli elbiseler basenlerinizi ortaya çıkarmayıp sizin şık görünmenize yardımcı olacaktır.

Bu yazı 21 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Karatay Diyeti